Hrad Kašperk se otevírá návštěvníkům!

S příchodem jara a doznívající epidemií otevíráme bránu hradu dokořán, stane se tak 1. května. Od tohoto dne považujme letošní návštěvnickou sezonu za zahájenou. V květnu otevíráme od 10.00 do 17.00 hod., vždy od úterý do neděle. V pondělí bývá pravidelně zavřeno. Během prvního květnového víkendu lze zavítat alespoň do areálu volně přístupného nádvoří
a využít zde nabídku výdejních okének s prodejem občerstvení a suvenýrů.

Venkovní výstava – Anděl Páně
Od 1. 5. lze po dobu minimálně celého května shlédnout zcela novou venkovní výstavu, kterou si připomínáme natáčení oblíbené pohádky Anděl Páně na Šumavě. Některé scény z prvního dílu, jenž vznikal v roce 2005, pocházejí i z hradu Kašperk. Pojďme si proto například porovnat záběry z pohádky s konkrétními místy na Kašperku a v okolí. Návštěva je volně přístupná v otevírací době památky.

Samostatné prohlídky do hradu
Protože komentované hromadné prohlídky zatím nejsou možné, můžete se vydat do hradu samostatně! Připravili jsme pro vás trasu, která vede z purkrabství do prostor bývalého paláce, a odtud až na vrchol východní věže. Výhodou pro návštěvníka je, že časově je omezen pouze otevírací dobou památky. Taková výprava je vhodná zejména pro fotografy, ale obecně pro všechny, kteří v hradním jádru chtějí mít dostatek času na objevování vzácných detailů a rozjímání v nejvýše položeném královském hradě. Samostatné prohlídky hradu budou zahájeny od úterý 4. května.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.